Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Neišnaudotos turizmo galimybės Molėtuose


Birželio 8 dieną, Valstybiniame turizmo departamente (VTD) buvo diskutuojama, kokių rinkodaros krypčių imtis, kokias idėjas įgyvendinti, kad Molėtų kraštas taptų turistus traukiančia vietove.

„Molėtų kraštas turi visas sąlygas tapti vienu iš pagrindinių turistų traukos centrų. Šioje savivaldybėje tyvuliuoja 230 ežerų, joje itin gausu miškų, teka 2 upės, ji turi 2 regioninius parkus, įeinančius į Aukštaitijos nacionalinį parką. Molėtai išsiskiria gražia, neužteršta gamta, žalia aplinka, aktyvaus poilsio galimybėmis ir ramybe. Tuo ir žavisi atvykstantys turistai. Tad tereikia keleto idėjų įgyvendinimo, gyventojų paramos ir įsijungimo į naujus projektus, paversiančius šį gražų miestą žaliuoju Lietuvos tašku,“ – po susitikimo kalbėjo VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė.

Kadangi imtis ekologinio turizmo produktų bei paslaugų sertifikavimo kol kas ekonomiškai netikslinga, nes tokį poreikį išsakančių turistų – iki 5 proc., Molėtams VTD pasiūlė daug investicijų nereikalaujančių, bet efektyvių rinkodaros priemonių bei turizmą skatinančių idėjų. Anot turizmo specialistų, šiame mieste nėra veikiančių stambių pramonės įmonių, tad aplinka nepažeista taršos ir turi visas galimybes pretenduoti į žalio, ekologiško, sveiko bei atsakingo miesto vardą.

„Džiaugiamės VTD iniciatyva mums padėti. Susitikimo metu pasiūlyta tikrai daug paprastų, nebrangiai įgyvendinamų, bet puikių idėjų. Mus maloniai nustebino ne tik originalios VTD specialistų mintys, bet ir tai, kad buvo aiškiai išdėstyta strategija, kaip visa tai įgyvendinti. Molėtai – lietuvių poilsiautojų itin pamėgtas kraštas. Tačiau mes norime žengti toliau ir pritraukti daugiau užsienio svečių. Įgyvendinus VTD idėjas, mes tikrai pagausinsime turistų gretas,“ – optimistiškai nusiteikęs Molėtų rajono meras Stasys Žvinys.

Molėtai turistus traukia ne tik savo miškais, ežerais, kaimo sodybomis, viešbučiu, svečių namais pušyne ir ežero pakrantėje, bet ir pasaulinio lygio Etnokosmologijos muziejumi, Dubingių piliaviete, aktyvaus poilsio galimybėmis bei juodojo molio žiedimo tradicijomis.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>