Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Neblėstančiais įspūdžiais gyvenantys „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ dalyviai laukia kitų metų starto

09/12/2009 by Tagged with:
Posted in: Lankytinos vietosTurizmas

Lietuvos valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos ir Latvijos bei Estijos turizmo agentūrų organizuotas projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ baigėsi, nugalėtojai paskelbti ir prizai išdalinti, bet projekto dalyvių įspūdžiai vis dar gyvi. Turizmą Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje skatinantis projektas šiais metais pritraukė rekordiškai daug dalyvių – 25 tūkstančius. Projektas bus tęsiamas ir 2010-aisiais metais nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio.

„Šis projektas rengiamas trečius metus iš eilės ir sulaukia vis didesnio populiarumo, tad esame įpareigoti jį rengti ir kitais metais. Principų ir projekto koncepcijos keisti neplanuojame, atnaujinsime tik lankytinų objektų sąrašą, – ateities planais dalinosi Valstybinio turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė.

Projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ sulaukė entuziastingo lietuvių palaikymo. Nemaža dalis keliautojų sugebėjo aplankyti visus trisdešimt projekto organizatorių siūlytų objektų. Rėmėjų įsteigtą prizą – šuolį parašiutu laimėjęs Gintaras Burokas po Baltijos šalis keliavo su šeimos nariais.

„Didžiausią įspūdį paliko kelionė po Estiją. Turėjome ne tik puikią galimybę grožėtis lietuvio akims neįprastu Estijos kraštovaizdžiu, bet ir susipažinome su šios šalies kultūra bei papročiais. Kitos vasaros atostogas siejame su turizmo departamento organizuojamu nauju projektu. Jau dabar formuojame ekipažus ir į kelionę žadame leistis net keturiais automobiliais“, – sakė žygio dalyvis G. Burokas.

Pagrindinį prizą – kelionę lėktuvu ir dvi nakvynes pasirinktame mieste laimėjusi Laura Rakutienė aplankė devynis objektus Lietuvoje ir po septynis Latvijoje bei Estijoje. Jai ir jos šeimai taip pat labiausiai patiko Estija.

„Esame dėkingi šio projekto organizatoriams už puikias idėjas, galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos, bet ir viso Pabaltijo lankytinomis vietomis. Žygio metu mes puikiai praleidome laiką, sužinojome daug įdomių faktų apie kaimynines šalis. Kadangi mūsų šeima į žygį po Baltijos šalis vyko kemperiu, tad Estiją vertiname kaip labiausiai tokiam keliavimo būdui pritaikytą šalį. Ypač didelį įspūdį paliko Saremų salos“, – įspūdžiais dalinosi L. Rakutienė.

Projekte dalyvavę žmonės domisi įsimintinomis „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ akimirkomis bei dalinasi įspūdžiais interneto svetainėje www.greatbaltic.eu. Svetainės forume vienas iš projekto dalyvių džiaugiasi: „Buvo nuostabu. Didysis žygis – šios vasaros ir visų metų įdomiausias įvykis, o, svarbiausia, įspūdžiai, kurie liko mūsų atmintyje…“.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>