Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Airiai atranda Lietuvą

26/08/2009 by Tagged with:   
Posted in: Kaimo turizmas

Į Lietuvą atvyksta Airijos žurnalistų grupė, kurios dalyviai atstovauja leidiniams „Irish Independent“, „Evening Herald“, „Irish Examiner“ bei populiariai RTE radijo laidai apie keliones „Drivetime“. Pažintinis turas, kurio metu Airijos žurnalistams bus pristatytos Lietuvos turizmo galimybės, vyks iki rugpjūčio 20 dienos.
Airijos žurnalistai lankysis Vilniuje ir Trakuose, domėsis Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus – Europos Kultūros Sostinės 2009 programomis.

„Airiai vis dažniau pradeda ieškoti kelionių į naujas šalis, o Lietuva jiems dar neatrastas kraštas. Kiek daugiau apie mūsų šalį jie žino iš didelės lietuvių bendruomenės Airijoje, bet spaudoje gana retai pasirodo straipsniai apie mūsų šalies turizmo galimybes. Didelis žurnalistų susidomėjimas ir noras pristatyti Lietuvą Airijos žmonėms mus paskatino organizuoti šį turą“, – džiaugiasi Augusta Jaudegytė, Lietuvos turizmo informacijos centro (TIC) Londone direktorė.
Tai pirmasis tokio pobūdžio Airijos žurnalistų turas mūsų šalyje. Jį Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD) ir Lietuvos TIC Jungtinėje Karalystėje rengia bendradarbiaudami su „Aer Lingus“ avialinijomis. Birželio mėnesį Airijos oro bendrovė „Aer Lingus“ paskelbė nuo š.m. rugsėjo 10 d. pradedanti tiesioginius skrydžius iš Londono Gatwicko oro uosto į Vilnių. Šiuo metu „Aer Lingus“ porinėmis savaitės dienomis jau skraido iš Dublino į Vilnių.

„Tai jau dešimtas šiais metais Jungtinės Karalystės žurnalistų turas, kurio metu Turizmo departamentas ir Lietuvos TIC Londone pristato Lietuvos turizmo galimybes. Šis turas ypatingas dėl to, kad mūsų šalies turizmo potencialas pirmąkart bus pristatytas Airijoje. Esame tikri, kad būsimos publikacijos apie Lietuvą ir tiesioginių skrydžių galimybė paskatins vis daugiau airių turistų atrasti mūsų šalį“, – sako VTD direktorė Nijolė Kliokienė.

Praėjusį mėnesį Lietuvoje lankėsi Jungtinės Karalystės žurnalistai, kurie susipažino su Vilniaus, Kauno, Trakų ir Kernavės miestais. Tačiau nepakartojamą įspūdį žurnalistams paliko Dainų šventė, vykusi Vilniuje. Pasak jų, tai renginys, kuris puikiai atspindėjo ne tik lietuvių tradicijas ir kultūrą, bet ir sunkią istoriją bei meilę savo šaliai. Vėliau pasirodžiusiuose straipsniuose žurnalistai teigė, kad „nors ir nesuprato žodžių, bet nuostabios dainos Lietuvai, atliekamos tūkstančių dainininkų, sugraudino iki ašarų“.

Rugsėjo mėnesį Lietuvoje lankysis viena žymiausių kelionių televizijų „Travel Channel“, kurios kūrybinė grupė kurs dokumentinį 30 minučių filmą apie Lietuvą „Essential Lithuania“. Šis filmas „Travel Channel“ kanalu bus transliuojamas 3 metus.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>