Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Prancūzams Lietuva – „harmoninga ir ekologiška šalis“

28/07/2009 by Posted in: Turizmas

Lietuvos turizmo galimybės visą rugpjūčio savaitę (17 – 23 d.) bus pristatomos Prancūzijos interneto portaluose www.tourmagazine.fr (150 tūkst. lankytojų per mėnesį) ir www.brochuresenligne.com (60 tūkst. lankytojų per mėnesį). Pirmasis portalas skirtas turizmo profesionalams, o antrasis – plačiajai publikai. Lietuvos reklaminis skydelis populiarių Prancūzijos interneto svetainių skaitytojus nukreips į Lietuvos turizmo informacijos centro (TIC) Paryžiuje specialiai sukurtą mūsų šalies turizmo galimybių dosjė.
Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos ir TIC Paryžiuje šia reklamine akcija tęsia šių metų pavasarį pradėtą metinę Lietuvos reklaminę kampaniją, kurios metu internetinio laikraščio www.brochuresenligne.com skaitytojams kas mėnesį siunčiama informacija apie mūsų šalį, pristatomi Turizmo departamento parengti leidiniai apie Lietuvą prancūzų kalba. „Pakartotinė reklama Lietuvai nekainuoja nė cento“, – sako Lietuvos TIC Paryžiuje direktorė Inga Lanchas. – „Beje, šių metų pavasarį Lietuvos TIC Paryžiuje pradėjus „TourMagazine“ reklaminę kampaniją, Lietuvos TIC svetainės lankomumas išaugo net tris kartus lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu“.

Pasak I. Lanchas, pastaruoju metu prancūzai skundžiasi, kad Prancūzijos kelionių organizatoriai nebeturi vietų kelionėms į Lietuvą, tad turistams siūloma tiesiogiai kreiptis į Lietuvos kelionių agentūras.
Po Turizmo departamento ir Lietuvos TIC Paryžiuje surengtų pažintinių turų turizmo žurnalistams Prancūzijos spaudoje šią vasarą nemažai vietos skiriama Lietuvai. Turizmo žurnalas „Voyage Plus“ (tiražas 100 tūkst. egz.) išsamiai pristato Vilnių, akcentuodamas miesto kosmopolitiškumą, universiteto ansamblio išskirtinumą, daug dėmesio skiria Lietuvos gamtai, „įžymiesiems smėlio paplūdimiams“. Žurnalistas Alain Quere teigia: “ Tai – harmoninga ir ekologiška šalis, kurios gyventojai svetingi, visada padedantys pasimetusiam užsieniečiui. Čia tarsi taikos prieglobstis, kuriame gera poilsiauti.“
Kelionių žurnalo internetinio puslapio www.voyagerpratique.com (2 tūkst. lankytojų per dieną) žurnalistas Emmanuel Gabey rašo: “Vilniuje užtenka vien tik pakelti akis: katedros, kupolai, bokštų smailės veržiasi dangaus mėlynės link. Nenuostabu, kad Vilnius jau 12 metų įrašytas į UNESCO pasaulio paveldą (…). Vilniuje įsikūrusios parduotuvės, kurios yra ir kitose Europos sostinėse, tačiau čia vyrauja išskirtinis linksmumas, realus gyvenimo džiaugsmas. Atrodo tarsi gyventojai kasdien prisimintų, kad jų nepriklausomybė dar jauna ir kad ji buvo sunkiai išplėšta iš sovietų“.
Lietuva domisi ne tik kultūrinio ir aktyvaus turizmo mėgėjai, bet neįgalūs žmonės. Frankofonų neįgaliųjų laikraščio www.yanous.com (daugiau nei 26 tūkst. nuolatinių skaitytojų) žurnalistas Laurent Lejard pabrėžia, kad „Lietuva – šalis, kuri greitai sugebėjo užversti sovietinio laikotarpio puslapį“.
Pasak žurnalisto, „kitoje Vilnios pakrantėje, mažame Neries intake, 1997 m. įsikūrė Užupio respublika. Ten klesti artistai ir inteligentai. Būtina aplankyti šią respubliką, kol neišnyko ta specifinė vietos atmosfera“.
Neįgaliųjų žurnalo „ETRE Handicap informatikon“ (tiražas 25 tūkst. egz.) žurnalistas Gerard Marinier teigia, kad „Lietuvos sostinė Vilnius paskelbta 2009-ųjų metų Europos kultūros sostine. Tai reiškia, kad šalis nėra vien tik natūralios gamtos ir gražių peizažų vieta, bet tai kraštas, kuriame daugybė paminklų, bažnyčių, įdomių muziejų. Akivaizdu, kad pažintis su Lietuva nesibaigia Vilniumi: atostogos šioje šalyje leidžia pamatyti ir kitas šalies vietas – Kuršių Neriją, Kryžių kalną, vandens miestą – Druskininkus ir mažą miestelį Palangą su puikiu botanikos parku“.
Statistikos departamento duomenimis, prancūzų turistų srautas į Lietuvą praėjusiais metais augo. Mūsų šalies kolektyvinio apgyvendinimo įmonėse 2008 m. apsistojo 24,5 tūkstančių svečių iš Prancūzijos, t.y. 9,6 proc. daugiau nei 2007 metais. Šių metų I pusmečio išankstiniais duomenimis, Lietuvos turizmo informacijos centruose prancūzų lankytojų skaičius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo Vilniuje ir Neringoje.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>