Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Turizmo departamentas siekia didinti turistų srautus

02/06/2009 by Tagged with:  
Posted in: Kaimo turizmas

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį visose Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 22 procento mažiau svečių nei 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, iš jų Lietuvos gyventojų – 29 proc., o užsieniečių – 12 proc. mažiau. Viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, apgyvendinta 21 proc. mažiau svečių, iš jų Lietuvos gyventojų – 30 proc., o užsieniečių – 11 proc. mažiau.

Svečių iš ES šalių apsistojo 16 proc. mažiau. Sumažėjo turistų iš kaimyninių šalių – Estijos (30 %), Latvijos (18 %), Lenkijos (4 %), taip pat iš Vakarų Europos šalių – Jungtinės Karalystės (37 %), Ispanijos (29 %), Nyderlandų (25 %), Italijos (19 %), Suomijos (19%). Padaugėjo svečių iš Baltarusijos (43 %) ir Rusijos (3 %). Vilniaus miesto viešbučiuose ir svečių namuose pirmąjį šių metų ketvirtį buvo priimta 82,5 tūkst. svečių, arba 19 proc. mažiau nei 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, užsieniečių apgyvendinta 62,1 tūkst. – 11 pro¬¬c. mažiau. Pirmojo 2009 m. ketvirčio Vilniaus m. viešbučių ir svečių namų numerių užimtumas sudarė 33 procento (2008 m. I ketv. – 42 %).
Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija (PTO) jau 2008 metų pabaigoje konstatavo, kad Europos šalys jaučia turizmo srauto mažėjimą. Pasak PTO, tai yra struktūrinė krizė, kuri tęsis apie 3 metus.
Valstybinis turizmo departamentas, atsižvelgdamas į sudėtingą ekonominę situaciją, deda visas pastangas, kad pagyvintų tiek vidaus, tiek atvykstamąjį turizmą ir pritrauktų kiek įmanoma daugiau svečių iš užsienio. Departamentas aiškiai išskyrė prioritetines rinkas ir turizmo rinkodarą šiais metais orientuoja į artimesnes užsienio šalis, iš kurių tikimasi didesnio turistų srauto – tai Baltijos šalys, Lenkija, Rusija, Skandinavija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė.

Nepaisant sustabdytos turizmo informacijos centrų (TIC) plėtros ir smarkiai sumažėjusių biudžetų, visi TIC suaktyvino veiklą ir esamomis sąlygomis pasiekia gerų rezultatų. Turizmo departamento ir TIC veiklos dėka Lietuva pateko į patraukliausių kelionių pasiūlymų sąrašus populiariausioje spaudoje ir svarbiuose turizmo žurnaluose: viename populiariausių Ispanijos turizmo žurnalų „Viajar“Vilnius buvo pristatomas tarp 36 idėjų, kur šauniai praleisti atostogas, Grūto parkas leidinyje “National Geographic España“ paskelbtas viena geriausių pasaulyje „kelionių į praeitį“, „Conde Nast Traveller“ Lietuvą seklbia viena svarbiausių 2009 metų turizmo krypčių, Jungtinėje Karalystėje leidžiamas „The Times“ britams rekomenduoja vasarą vykti į Vilnių, „The Sunday Times“ Lietuvos sostinėje siūlo praleisti savaitgalį.
Turizmo departamento ir Lietuvos TIC užsienyje iniciatyva per 2009 metus iki šios dienos surengti 24 užsienio žurnalistų turai į Lietuvą, daugiau nei 70 žurnalistų. 2008 metais buvo surengti 66 užsienio žurnalistų turai į Lietuvą, po kurių publikuoti 247 straipsniai apie mūsų šalies turizmo galimybes.

Iš viso per praėjusius metus, bendradarbiaujant su turizmo informacijos centrais, užsienio spaudoje paskelbta 615 straipsnių apie Lietuvą, patrauklią turizmui šalį.

Valstybinis turizmo departamentas daug dėmesio skiria vis labiau populiarėjančiai elektroninei rinkodarai: šį pavasarį pradėta metinė Lietuvos reklamos kampanija Prancūzijos interneto svetainėse www.tourmag.com ir www.tourmagazine.fr. Pirmasis portalas skirtas turizmo profesionalams, o antrasis – plačiajai publikai. Kiekvieną mėnesį visus 2009 metus internetinio laikraščio prenumeratoriams bus siunčiama informacija apie mūsų šalį. Interneto svetainėje www.brochuresenligne.com galima skaityti Turizmo departamento parengtus leidinius apie Lietuvą prancūzų kalba.

Vienoje populiariausių Italijoje interneto svetainių www.lastminute.com š.m. gegužės ir birželio mėnesiais vyksta reklaminė akcija, kurios metu 1,2 milijono skaitytojų gauna naujienlaiškius apie Lietuvos turizmo galimybes, naujausius siūlomus maršrutus, lankytinus objektus ir renginius. Jungtinėje Karalystėje vienoje didžiausių kelionių agentų mokymų interneto svetainių www.onlinetraveltraining.co.uk visus šiuos metus įgyvendinama mokymų programa, pateikianti išsamią informaciją apie Lietuvos turizmo galimybes. Planuojama, kad per metus programoje dalyvaus apie 3 tūkst. kelionių agentūrų pardavimų vadybininkų bei kelionių konsultantų.

Valstybinio turizmo departamento iniciatyva ir pastangomis visi svetainės YOUTUBE lankytojai, ketinantys vykti į Lietuvą, vienoje vietoje gali rasti susistemintą informaciją iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat atnaujinta informacija www.visiteurope.com, jos vartotojams platinami informaciniai pranešimai apie Lietuvos turizmo galimybes, registruotiems vartotojams siunčiamos mūsų šalies turizmo naujienos. Per šių metų I ketvirtį išsiųsti 3 naujienlaiškiai su aktualia informacija apie Lietuvoje vykstančius renginius. Jie pasiekė daugiau nei 40 tūkst. adresatų.

Departamentas įgyvendina ne vieną projektą vidaus turizmui paskatinti. „Didysis žygis po Baltijos šalis“ pristato lankytinus objektus Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse – Latvijoje bei Estijoje. Projekto partneriai Baltijos šalyse savo gyventojams siūlo aplankyti Lietuvos įžymybes. Projektas „Lietuvos turizmo traukos vietovė 2009. Turizmas ir saugomos teritorijos“ įgyvendinamas kartu su Europos Komisija. Jo tikslas – išrinkti mūsų šalies turizmo traukos vietovę, kurioje saugoma gamtos įvairovė, gamtos ir kultūros vertybės, kur ugdomas mūsų šalies gamtinės įvairovės pažinimas, kur gamtos apsauga sėkmingai derinama su aktyvaus ir gamtą tausojančio turizmo veikla. Šio projekto nugalėtojas – patraukliausia Lietuvos vietovė bus pristatyta visoms Europos šalims bei reklamuojama EK interneto puslapiuose. Dalyvavimas projekte skatina visas Lietuvos saugomas teritorijas ir regioninius parkus sudaryti sąlygas turizmui, padeda reklamuoti kelionių ir poilsio galimybes mūsų šalyje. Turistų susidomėjimo sulaukė ir pirmieji Jono Pauliaus II piligrimų kelio pristatymai. Šiuo projektu domisi ne tik Lietuvos turistai, bet ir Italijos, Ispanijos bei pietų Vokietijos keliautojai.

Valstybinis turizmo departamentas tikisi, kad visos šiuo metu įgyvendinamos priemonės prisidės skatinant vidaus ir atvykstamąjį turizmą ir padės įgyvendinti PTO prognozes, kad ši ūkio šaka atsigaus viena pirmųjų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>