Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo programoje – ne tik bendri maršrutai

16/04/2009 by Tagged with:
Posted in: Turizmas

Balandžio 7 – 8 dienomis Baltarusijoje vyko Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir Baltarusijos turizmo ir sporto ministerijos turizmo darbo grupės posėdis. Kaimyninėje šalyje lankėsi Lietuvos ūkio ministerijos valstybės sekretoriaus Gedimino Miškinio vadovaujama delegacija, kurioje pirmąkart buvo visų turizmo verslo asociacijų bei Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentai.

„Kaimyninė Baltarusija buvo ir išlieka viena prioritetinių Lietuvos turizmo rinkų“, – sako G.Miškinis. – „Nors 2008 m. turistų srautai iš Baltarusijos mažėjo, 4 proc. augo vienadienių lankytojų, kuriuos turime pritraukti ilgesniam laikui pasilikti Lietuvoje: apsistoti viešbutyje, apsilankyti kultūriniuose renginiuose, muziejuose, užsisakyti ekskursiją, apsilankyti maitinimo įstaigose“.

Tuo tikslu balandžio 7 dieną Lietuvos Respublikos ambasadoje Minske Valstybinio turizmo departamento ir ambasados iniciatyva organizuotas Lietuvos turizmo galimybių pristatymas-viktorina Baltarusijos žiniasklaidai. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje Edminas Bagdonas ir Ūkio ministerijos valstybės sekretorius G. Miškinis. Lietuvos turizmo patrauklumą, viešbučių ir restoranų pasiūlymus, kaimo turizmo galimybes, naujus turistinius maršrutus ir renginius pristatė Valstybinio turizmo departamento Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėja Lidija Bajarūnienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė, Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė, Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė Regina Sirusienė-Lamauskienė bei Lietuvos Respublikos komercijos atašė Baltarusijoje Edvinas Kaminskas.

Geriausiai pažįstantiems Lietuvą žurnalistams įteikti Ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento ir asocijuotųjų turizmo verslo struktūrų įsteigti prizai. Be to, apdovanoti ir Lietuvos Respublikos ambasados kartu su Europos radiju Baltarusijai organizuoto konkurso „PUZZLE kaimyniškai“ nugalėtojai. „Euroradijo“ žurnalistai savaitę keliavo po Lietuvą, lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, ministerijose, prekybos centruose, lankytinose kultūrinėse vietose, kalbino žmones gatvėse ir institucijose. Surinktos informacijos pagrindu buvo parengta 10 reportažų-klausimų apie Lietuvą. Viktorinos nugalėtojams prizus įsteigė Valstybinis turizmo departamentas ir Druskininkų m. savivaldybė.

Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir Baltarusijos turizmo ir sporto ministerijos turizmo darbo grupės posėdžio metu aptarti aktualūs abiejų šalių turizmo plėtros ir aktyvesnio bendradarbiavimo klausimai. Buvo akcentuota, kad turistų srautai tarp šalių galėtų padidėti, jei būtų supaprastinta vizų išdavimo tvarka, būtų paspartintas sutarties dėl 50 km zonos pasirašymas. Abiejų šalių delegacijų vadovai pažadėjo dėti visas pastangas, kad minėtoji sutartis

būtų kuo greičiau pasirašyta ir ratifikuota. Sutarties pasirašymas padėtų aktyviau plėtoti pasienio regionų turizmą. G.Miškinis informavo apie sudaromą tarpžinybinę darbo grupę, kuri nagrinės klausimus dėl vizų išdavimo trečiųjų šalių piliečiams.

G.Miškinis pristatė posėdžio dalyviams Ekonomikos skatinimo planą, kurio viena dalis skirta turizmui. L.Bajarūnienė pakvietė baltarusius svečių teisėmis dalyvauti 2 Baltijos turizmo forume ir turizmo verslo misijoje „Buy Lithuania“, kad būtų užmegzti glaudesni tiesioginiai ryšiai. Buvo pasiūlyta kurti bendrus maršrutus ir juos pristatyti abiejuose šalyse. Baltarusiai informavo, kad tokiems maršrutams populiarinti yra išleistas kelionių vadovas Minskas-Vilnius-Minskas, kad būtų galima pagalvoti ir apie kelionių vadovo Minskas-Druskininkai sudarymą. Toks vadovas būtų naudingas, nes planuojama Druskininkuose, Baltarusijos sanatorijoje, ir Baltarusijos ambasadoje Vilniuje įsteigti Baltarusijos turizmo informacijos centrus.

G.Miškinis ir Č.Šulga pasirašė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir Baltarusijos Respublikos sporto ir turizmo ministerijos bendradarbiavimo turizmo srityje programą 209-2010 m., kurioje numatyta kurti bendrus turistinius maršrutus, ypatingą dėmesį skiriant Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio, Vilniaus – Europos kultūros sostinės renginiams, keistis sukaupta patirtimi, reklamine-informacine medžiaga, pristatinėti turizmo galimybes, organizuoti pažintinius turus žurnalistams, įgyvendinti bendrus projektus turizmo srityje, kt. priemones.

Posėdžio protokolą iš Lietuvos pusės, be G.Miškinio, pasirašė ir visų turizmo verslo asociacijų prezidentai. Jau šį mėnesį Valstybinis turizmo departamentas ir asociacijos priims ir pristatys sukauptą patirtį Baltarusijos sporto ir turizmo ministerijos specialistams. Lietuvos delegacijai pristatytas Baltarusijos respublikinis kalnų slidinėjimo centras „Siliči“, sveikatingumo ir sporto centras „Logoisk“, nacionalinis parkas „Naračianski“ bei kaimo turizmo galimybės.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>