Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Rusijos turistai lengviau gaus vizas į Lietuvą

27/03/2009 by Posted in: Turizmas

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos ir Užsienio reikalų ministerija, siekdami aktyviau skatinti atvykstamąjį turizmą, surengė akredituotų kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų apklausą. Apklausoje, kuri vyko šių metų vasario mėnesį, dalyvavo 91 turistinė įmonė, akredituota Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose Rusijos Federacijoje ir Baltarusijos Respublikoje.
Apklausose rezultatai parodė, kad daugiau nei pusė respondentų mano, jog turistų skaičius galėtų padidėti kompetentingoms institucijoms imantis kompleksinių veiksmų turizmo srityje, t.y. supaprastinus vizų išdavimo procedūras, platinant daugiau informacijos apie Lietuvą, didinant tiesioginių reisų skaičių į didžiuosius Lietuvos miestus ir kurortus.

Nagrinėtos respondentų anketos iš Maskvos, Sankt Peterburgo, Minsko, Gardino ir Kaliningrado. Daugiausiai anketų sulaukta iš kelionių organizatorių, dirbančių su Lietuva apie 10 metų. Anketų duomenimis, turistai iš Rusijos iš Baltarusijos į Lietuvą atvyksta dažniausiai 1-3 dienoms, poilsiaudami pajūryje praleidžia 7-14 dienų. Dažniausiai į Lietuvą vykstama ne didelėmis grupėmis, o su draugais ar šeima po 2-5 žmones. Iš transporto priemonių turistai renkasi autobusą ar automobilį, mėgsta keliauti traukiniu, o rečiausiai skrenda lėktuvu. Turistai iš Rusijos ir Baltarusijos mūsų šalyje labiausiai domisi SPA paslaugomis, kultūriniu-istoriniu turizmu, apsipirkimo Lietuvoje galimybėmis.
Ryškėjant tendencijai, kad dėl pasaulio ekonominės situacijos vis daugiau turistų renkasi ne tolimus kraštus, o kaimynines šalis, Nijolė Kliokienė, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė, išreiškė susirūpinimą, kaip bendromis jėgomis išlaikyti turistų srautus iš Rusijos. Šiuo tikslu š.m. vasario 17 d. Maskvoje surengtas anketų pristatymas ir apskritojo stalo diskusija, kurioje buvo tariamasi, kaip atsižvelgiant į esamą padėtį ir apklausos respondentų pastabas skatinti turistų srautus iš Rusijos. Diskusijoje, kurioje dalyvavo Turizmo departamento, Užsienio reikalų ministerijos, LR ambasados Rusijos Federacijoje, kurortų savivaldybių, Lietuvos turizmo informacijos centro Maskvoje bei kelionių agentūrų vadovai ir atstovai, nutarta sušvelninti vizų išdavimo Rusijos piliečiams reikalavimus.
Buvo nutarta supaprastinti vizų išdavimo tvarką asmenims, kurie kreipiasi per akredituotus kelionių organizatorius ir kelionių agentūras. Nuspręsta atsisakyti kai kurių dokumentų reikalavimo iš per turizmo agentūras besikreipiančių piliečių. Pateikus apmokėtos turistinės kelionės patvirtinimą, nebebus reikalaujama pažymos iš turisto darbovietės, bilietų kopijų bei viešbučio rezervaciją patvirtinančių dokumentų.
Dėl kitų galimų vizų išdavimo procedūrų supaprastinimų bus tariamasi artimiausiu metu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>