Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Lietuva laukia turistų iš Rusijos

22/03/2009 by Tagged with:
Posted in: Kaimo turizmas

Maskvoje Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, siekdamas populiarinti Lietuvos turizmo galimybes Rusijos Federacijos rinkoje, organizuoja Lietuvos turizmo galimybių pristatymą, verslo misiją, spaudos konferenciją ir apskritojo stalo diskusiją.
“Rusija – viena iš prioritetinių Lietuvos turizmo rinkų, todėl labai svarbu aktyvinti veiklą šioje šalyje, kuo plačiau ir intensyviau pateikti informaciją apie Lietuvos turizmo galimybes, toliau plėtoti turizmo verslo ryšius,” – sako Valstybinio turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė.

Rusijos kelionių organizatoriams ir žurnalistams J.Baltrušaičio namuose bus surengtas Lietuvos turizmo galimybių pristatymas „Neregėta tūkstantmečio Lietuva“. Iš Lietuvos pusės pristatyme dalyvaus Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Antanas Vinkus, Ūkio ministerijos Valstybės sekretorius Gediminas Miškinis, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vytautas Pinkus, Turizmo departamento direktorė N. Kliokienė, kurortų merai.

Galimybės ir priemonės atvykstamajam turizmui iš Rusijos skatinti bus aptariamos ambasadoje rengiamos Apskritojo stalo diskusijos metu. Joje bus pristatomi Turizmo departamento drauge su Užsienio reikalų ministerijos Konsuliniu departamentu atliktos Rusijos ir Baltarusijos kelionių organizatorių apklausos duomenys. Apklausa surengta norint aktyviau populiarinti Lietuvos turizmo galimybes ir skatinti atvykstamąjį turizmą.

Turizmo departamento direktorė Maskvoje aptars bendradarbiavimo galimybes su Rusijos Federalinės turizmo agentūros direktoriumi Anatolijumi Jaročkinu, Maskvos miesto Turizmo komiteto vadovu Grigorijumi Antiufevu, Rusijos kelionių organizatorių asociacijos ATOR bei Kurortologijos tyrimų centro vadovais.
Lietuvos turizmo galimybės bus pristatomos ir kovo 18-19 d. vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje MITT-2009. Paroda MITT – tai svarbiausia tarptautinė turizmo paroda Rusijos rinkoje, į kurią susirenka turizmo profesionalai iš daugiau kaip 100 šalių bei įvairių Rusijos regionų.

Iš Rusijos į Lietuvą atvykstančius turistus domina poilsis Lietuvos kurortuose, sanatorinio gydymo, kultūrinio-pažintinio turizmo galimybės, aktyvus poilsis.
Statistikos departamento duomenimis, 2008 metais Lietuvos kolektyvinėse apgyvendinimo įstaigose buvo apsistoję 92 tūkst. turistų iš Rusijos, t.y. 17,1 proc. daugiau nei 2007 m. Turistai iš Rusijos į Lietuvą daugiausiai vyksta aplankyti giminių, susitikti su draugais (41% visų atvykstančiųjų). Antrasis vizitų tikslas – atostogos, praleisti laisvalaikį ar poilsiauti (38%), verslo reikalais ar į konferencijas atvyksta 24% svečių iš Rusijos, apie 3% rusų atvyksta į Lietuvą gydytis. Daugiausiai Rusijos turistų atvyksta į Lietuvą automobiliais (40,5 proc.), traukiniais (33,7 proc.), lėktuvais (4,9 proc.). Svečiai iš Rusijos dažniausiai lanko Vilnių (95% visų turistų), Kauną (35%), Klaipėdą (20%). Pusė iš Rusijos į Lietuvą atvykstančių turistų yra 35 – 54 metų amžiaus. Apie 30% – jaunesni kaip 35 metų.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>