Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Lietuva ir Bulgarija stiprina bendradarbiavimą turizmo srityje

22/03/2009 by Tagged with:   
Posted in: Turizmas

Bulgarijos Respublikos prezidento oficialaus vizito Lietuvoje metu pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Bulgarijos Respublikos Vyriausybės susitarimas dėl bendradarbiavimo turizmo srityje. Susitarimą pasirašė ūkio ministras Dainius Kreivys ir Bulgarijos valstybinės turizmo agentūros pirmininkė Anelija Kruškova (Aneliya Krushkova).

„Pasirašytasis susitarimas sustiprins Lietuvos ir Bulgarijos bendradarbiavimą turizmo srityje, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys. – Susitarime numatyta keistis patirtimi, statistine informacija, žurnalistų grupėmis, informuoti šalių visuomenę apie Lietuvos ir Bulgarijos turizmo galimybes, sudaryti šalių Jungtinį turizmo komitetą, kuris būtų atsakingas už bendrų pasiūlymų ir darbo programos rengimą bei susitarimo įgyvendinimą.“

Lietuva su Bulgarija, viena „jauniausių“ Europos Sąjungos valstybių, vis aktyviau bendradarbiauja ir valstybiniu, ir verslo lygiu. Lietuva pasirengusi pasidalinti savo patirtimi kuriant turizmo srities teisinę bazę, geros praktikos pavyzdžiais – planuojant ir įgyvendinant turizmo rinkodaros projektus, pristatant šalies turizmo galimybes ir didinant atvykstamojo turizmo srautus. Lietuva ir Bulgarija yra Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos narės, tai sudaro puikias prielaidas glaudesnei abiejų valstybių veiklai. Beje, Bulgarija yra pripažinusi, kad Lietuvos patirtis jai aktuali ir pati buvo susitarimo dėl bendradarbiavimo turizmo srityje iniciatorė.

Išankstiniais Statistikos departamento duomenimis, 2008 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 1,4 tūkst. turistų iš Bulgarijos, t.y. 4 proc. daugiau nei 2007 metais. Bulgarų turistų dalis užsienio rinkoje 2008 m. sudarė 0,2 proc. „Eurostat“ duomenimis, iš viso Bulgarijos viešbučiuose 2008 m. I-III ketvirtį buvo apsistoję 5,2 tūkst. Lietuvos turistų, t.y. 31,1 proc. daugiau nei tuo pačiu 2007-ųjų laikotarpiu.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>