Turizmas Lietuvoje | Turizmo katalogas

Turizmo objektai ir maršrutai Lietuvoje

Jubiliejinė „Vivattur“ paroda stebino dalyvių išradingumu

03/03/2009 by Tagged with:
Posted in: TurizmasTurizmas Vilniuje

Vasario 27-kovo 1 d. Vilniuje vyko jubiliejinė, 15-oji, tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda VIVATTUR, kurioje dalyvavo 210 dalyvių iš 23-jų pasaulio šalių.

Iškilmingame parodos atidaryme kalbėjęs Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis pažymėjo parodos įtaką turizmo plėtrai ir Vyriausybės programoje skiriamą dėmesį turizmui. Parodos dalyvius sveikinęs ūkio ministras Dainius Kreivys akcentavo turizmo sektoriui kylančius iššūkius – konkurencingumą, pasiekiamumą, sezoniškumą, kt. ir paragino visą turizmo visuomenę bendradarbiauti. Ministro mintį tęsė Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – Turizmo departamentas) direktorė Nijolė Kliokienė pabrėžusi, kokia svarbi pastaruoju metu tampa viešojo ir privataus sektorių partnerystė, ir išreiškusi tikėjimą, jog visų mūsų pastangų ir susitelkimo dėka šiuo nelengvu laikotarpiu ne tik bus įveikti iškilę iššūkiai, bet ir atrastos naujos galimybės Lietuvos, kaip turizmo šalies, plėtrai.
Atidarymo metu buvo įteikti Turizmo departamento ir UAB „Visus plenus“ apdovanojimai įdomiausiems šių metų kelionių pasiūlymams. Įdomiausia VIVATTUR kelione Lietuvoje išrinkta kelionė dviračiu po Gražutės regioninį parką, įdomiausia kelionė į užsienį tapo kelionė į Juodkalniją per Serbiją, įdomiausia lankytina vieta užsienyje – Prancūzijos turizmo biuro pristatytos 26 regionų lankytinos vietovės.

„Parodos dalyviai stebino sumanumu, išradingumu ir sugebėjimu turint kad ir nedidelį biudžetą pristatyti apskrities, savivaldybės, savo vietovės turizmo išteklius ir pasiūlymus keliaujantiems, – sako N.Kliokienė. – Parodos dalyvių gausa ir pristatyti nauji maršrutai tik liudija, jog žmonės nenustos keliauti ar planuoti savo atostogų, o kelionių specialistai nestokos pasiūlymų, ką dar vertą aplankyti“.

Turizmo departamento stende VIVATTUR metu dirbo ir įvairiais klausimais konsultavo departamento specialistai. Stende pristatyti vykdomi Turizmo departamento projektai, akcentuoti svarbiausi šių ir artimiausių metų įvykiai, kurie turėtų padidinti susidomėjimą šalimi ir skatinti užsienio turistų srautus. Bene didžiausio susidomėjimo sulaukė Vilnius-Europos kultūros sostinė-2009; Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis ir 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionatas Turizmo departamento stende buvo galima laimėti ir žurnalo “Mūsų krepšinis“ prenumeratą metams. N.Kliokienė burtų būdu išrinko 3 laiminguosius parodos lankytojus. Jais tapo Turizmo departamento stende apsilankę Petras Šablinskas, Jolita Kleponienė  ir Simona Stasiulytė.

Parodos lankytojai itin domėjosi 2009 metais įgyvendinamais Turizmo departamento projektais, skirtais vidaus ir atvykstamajam turizmui skatinti:Turizmo departamento drauge su Europos Komisija vykdomu projektu „Patraukliausia Europos turizmo vietovė: turizmas ir saugomos teritorijos“; „Didysis žygis per Baltijos šalis“ bei Jono Pauliaus II piligrimų kelias. Pastarąjį projektą parodos metu pristatė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

VIVATTUR pristatytos ir Turizmo departamento naujausių turizmo srities tyrimų studijos, dalyta informacinė medžiaga.

Parodą „Vivattur“ aplankė apie 20 tūkst. kelionių mėgėjų.

Aplink pasauli


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>